Flying
by Vladimir Shukhov, 1895
Épp a kötél-, és ponyvaszerkezetek elméletével kellene foglalkoznod, szóval amikor egy nemlineáris rendszer felveszi a matematikailag egyensúlyi alakot, aztán jön egy trükkös erő, amitől a geometria elneveti magát és eléd köpi a differenciálegyenleteit. Úgy a hatodrend tájékán tart a dolog, te meg inkább már leírnád százszor, hogy mennyire szeretted a Hooke-törvényt.
Shukhovnak viszont ez nagyon mehetett. Munkásságáról rengeteget lehetne mesélni. Majd a kétszer görbült (rács) héjaknál, héjmodelleknél, membránoknál, kőolaj és ivóvízvezetékeknél, vagy az orosz olajszállító hajóknál és uszályoknál keresd. (Csak, hogy tudd, megtalálod a Varsó - Bécs vasútvonal tervezői között is.)
Ilyenkor az is eszedbe juthat, hogy a végeselem programokat érdemes elfelejteni, ameddig az elméleten sem jutottál tovább, de akkor majd nézd meg újra, miket csinált.
by Vladimir Shukhov, 1895
Aztán közben vissza a valóságba, ahol igazán elszórakozhatnál azzal a húsz rendezőpályaudvari vágány alépítményi rendszertelenségével, amiért nyeffegtél, hogy barátságosabbra pofozhasd, de azt gondoltad akkor, néhány nap alatt fogod megcsinálni. Bátorság volt.
Mai kedvenced pedig egy, a semmiből előkerülő, vérfagyasztó albán népdal, amiről összesen annyit tudsz, hogy az.
2 megjegyzés:
hat ez jo.
kb. amikor ezt postoltam szaltam at a madridi nemzetkozi repteren, es gondoltam, h irok majd neked rola, mert igy nez ki: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ae/Barajas_terminal_4_panorama%2C_Madrid.jpg
Madrid! Szeretem.
Megjegyzés küldése