2007. július 24., kedd

2007. július 17., kedd

Sci-Fi Hotel in an Abandoned Chinese Quarry

Ez a Shanghajtól nem messze épülő, kétségtelenül fantasztikus épület lesz a következő kis paradicsom a gazdag turisták számára.
A fényűző, 400 ágyas sci-fi hotel 100 láb mélyen fog elhelyezkedni egy elhagyatott bányagödörben és a víz alatti szobáival, akváriumaival, sportolási lehetőségeivel, éttermeivel és beltéri vízeséseivel ejti ámulatba majd az oda látogató luxusvendégeket.


A hotel a tájba kitűnően beleilleszkedik a zöld tető segítségével, különleges helyzete miatt védve van a nyári melegtől és melegebben is tartható téli időszakban, nem részletezve azt a megtérülést, amit a geothermikus energia felhasználása jelent majd.
Minden bizonnyal a mélység és a bánya geológiai tulajdonságai miatt az építés sok nehézséggel fog járni, fogunk még hallani róla.

Az ökológiailag érzékeny vidék ezzel a lépéssel újra egy értékes és jól kihasznált területként kerül fel a világ különleges helyeinek listájára, valamint a tervezők (Athkins) is megerősítik a hírnevüket az őrült projekttel.

Design Wine


Ízléses vonalak, magával ragadó megvilágítás.

A borvidékekre jellemző sötét dohos pincék falai helyett egyre több étteremben, luxusvillákban, hotelekben kapnak a méregdrága borok központi dekoratív szerepet. A borbárok, bor üzletek, kiállítószobák modern és ízléses megjelenése fogyasztásra késztet, valahogy úgy, ahogyan a bécsi minimalista ám elit kávézók mellett sem lehet elmenni, ha mégis sikerülne, akkor meg úgyis visszafordulunk. Sznobokat ezzel így. Elitistákat szintén.




(thecoolhunter.net)

2007. július 9., hétfő

Gazprom City

Szentpétervár, Gazprom, 300 méter, 2016.

Ezzel össze is foglaltam nagyon tömören azt az áttörést, ami Oroszországot rezgette az utóbbi évben.


Gazprom, mint a legnagyobb orosz olajvállat új 300 méteres székháza, valamint az összes kiszolgáló- és háttérrészlege városrészként fog elterülni 2016-ra Szentpétervárott, teljesen szembeszállva az eddigi városrendezési kötöttségekkel.



A közel egymillió négyzetméteres területre kiírt versenypályázatot a brit RMJM cég tervei nyerték el, a project ezek alapján 2,5 milliárd dollár körül fog mozogni és remélhetőleg az orosz építészetet is elindítja a tempósabb modernizáció felé.

(spiegel.de)

Corona Solar Light

Megláttam és beleszerettem. 2007 ICFF díját tudhatja magáénak ezzel a munkával a legjobb új designer kategóriában Emily Fujita és Shane Kohatsu.
Intelligens, modern, ökobarát megoldású, napenergiával működő LED kombó falra szerelve vagy száron elhelyezve kül- és beltéri megvilágításhoz.

Virág helyett kitűnő fénypontja a kertnek, nappal és éjszaka egyaránt ütős választás és talán tovább is bírják a gondatlan kezeket.



(coronasolarlight.com)
(inhabitat.com)

2007. július 5., csütörtök

Lloyd's of London Headquarters

"Somewhere between art deco and Blade Runner"

Ilyen a Lloyd székház, ami a 80-as évek egyik legmerészebb építészeti alkotása a konszolidált angol fővárosban (One Lime Street, London). Ragyogó acél és üveg kombináció az 1979-ből megálmodott jövő felé, szakítva a zárt tradíciókkal, elindulva a fémes posztmodern ipari építészet irányába.
Richard Rogers munkája 163 millió fonttal tette szegényebbé a briteket első körben, majd a korrodálás miatt 12 millió font összegért rehabilitálni kellett. Valamit valamiért.

A high-tech monstrum közel 25 évvel az elkészülése után is megérdemli az elismerő fejbiccentést és egy pillanatra megállva az éjjeli kivilágításnál, azt a bizonyos szemek mögé rejtett belső sóhajt. Igen.


(londonarchitecture.co.uk)
(greatbuildings.com)